Krepšelis

Krepšelis tuščias

Naujausi pokyčiai bitininkystėje: Konferencijos, moksliniai tyrimai ir proveržiai:

Naujausi bitininkystės įvykiai: konferencijos, tyrimai ir proveržiai

Konferencijos ir susirinkimai

Bitininkų bendruomenė pastaruoju metu surengė svarbias konferencijas ir susitikimus, vienas iš jų buvo Amerikos bičių tyrimų konferencija (ABRC), kurią 2023 m. sausio 5 ir 6 d. surengė Amerikos profesionalių bitininkų asociacija Džeksonvilyje, Floridoje. Šis įvykis buvo reikšmingas. už beveik 50 pokalbių ir stendinių pranešimų iš bičių tyrinėtojų JAV ir Kanadoje, apimančių daugybę temų, įskaitant kenkėjus, patogenus ir naudingus mikrobus, veisimą, genetiką ir evoliuciją, cheminę ekologiją, elgesį ir mitybą, pesticidus ir akaricidus bei bitininkystę. Valdymas, švietimas ir informavimas.

Moksliniai tyrimai ir inovacijos

Ekologiška bitininkystė: Penn State universiteto atliktas tyrimas parodė, kad ekologinės bitininkystės metodai yra tokie pat veiksmingi kaip ir įprasti metodai bičių sveikatos ir produktyvumo požiūriu. Trejus metus trukusiame tyrime buvo palygintos organinės, įprastinės ir be cheminių medžiagų valdymo sistemos, daugiausia dėmesio skiriant tokiems aspektams kaip žiemojimo išgyvenimas, medaus gamyba, parazitų ir patogenų lygis bei imuninių genų ekspresija. Pažymėtina, kad tiek ekologiškas, tiek įprastas valdymas gerokai pranoko valdymą be cheminių medžiagų.


Technologijų pažanga:
bitininkystė panaudojo technologijas, o bitininkai dabar naudoja GPS sekiklius, automatines avilių svarstykles, specializuotus matavimo įrankius ir prie interneto prijungtus avilius. Programinės įrangos programos padeda sekti sveikatą ir valdyti kolonijas. Šios technologinės priemonės leido bitininkams kurti pasaulines internetines bendruomenes, keistis patirtimi ir naujovėmis.


Genų inžinerija ir robotika: bičių rūšių hibridizavimas, genų inžinerija ir robotų bei dirbtinio intelekto naudojimas avilių valdymui yra revoliuciniai bitininkystės metodai. Šia pažanga siekiama pagerinti atsparumą ligoms, produktyvumą ir bendrą bitininkystės efektyvumą.

Pramonės pokyčiai

Kornelio universiteto kamanių tyrimai: Neseniai atliktas Kornelio universiteto tyrimas atskleidė naują laukinių kamanių apsaugos metodą, turintį didelį poveikį komercinei bitininkystei. Tyrimas atskleidė neigiamą komercinių avilių poveikį laukinių kamanių populiacijoms, ypač dėl netyčinio laukinių bičių motinėlių žudymo komerciniuose aviliuose. Tyrime buvo pasiūlyta komercinėse avilių dėžėse naudoti pašalinimo įtaisą, kad laukinės karalienės nepatektų į vidų ir nebūtų nužudytos. Šis sprendimas dabar sparčiai taikomas pramonėje.

Iššūkiai ir prisitaikymo strategijos

Klimato kaita: Bitininkystė susiduria su klimato kaitos keliamais iššūkiais, tokiais kaip sausra ir didžiulis karštis. Bitininkai raginami priimti į ateitį orientuotas strategijas, sutelkti dėmesį į klimato poveikiui atsparius metodus ir pasitelkti technologijas aplinkos pokyčiams stebėti.


Investicijos ir parama: sprendžiant grėsmes bičių populiacijoms ir bitininkystės praktikai, reikia daugiau investicijų ir paramos. Tai apima švietimą, mokymą, išteklių, inovacijų dotacijų, paramos tinklų ir viešojo bei privačiojo sektorių partnerystės teikimą bitininkystei palaikyti ir tobulinti.

Ateities kryptys

Bitininkystės sritis sparčiai vystosi, derinama tradicinė praktika ir pažangiausios mokslo bei technologinės naujovės. Tikėtina, kad būsimi moksliniai tyrimai ir plėtra bus sutelkti į tvarią ir veiksmingą praktiką, prisitaikymą prie aplinkos pokyčių ir pasaulinių bičių sveikatos ir apsaugos pastangų stiprinimą.